GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 
Barış KARCI
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü

TARİHÇESİ :
        İlçe Müdürlüğü 1990 yılında kurulmuş olup, bir müdür ve iki bekçi bakıcı ile göreve başlamıştır. İlçemizin güney cephesinde yaklaşık 15000 m2 alana kurulmuştur.

PERSONEL :

        Halen 1 İlçe Müdürü,1 Memur, 1 Güreş Antrönörü, 1 Daimi İşçi ve 1 Bekçi Bakıcı görev yapmakta ve İlçe Müdürlüğünde hizmet vermektedir.

TESİS :

        İlçe Müdürlüğünün 500 kişilik nizami spor salonu,60x90 ebadında çim saha,20x40 ebadında Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaptırılan halı saha mevcuttur .Tesisler haftanın 7 günü halkımızın hizmetindedir.

FAALİYETLER:

        Spor Salonunda İlçemiz gençlerine ve memurlara yönelik sportif turnuvalar yapılmaktadır.Hafta içi 08.00-22.00 saatleri arasında açık olan salonda Basketbol,Voleybol,Masa Tenisi ve Güreş sporları yapılmaktadır.

        Okul Spor Lisansları ilk defa 2012 yılında her ilçe müdürlüğüne görev verilerek Okul Spor müsabaka lisansları İlçe Müdürlüğü'ndede tanzim edilmektedir.
     İlçemizde halen Uluborlu Spor Kulübü (yaptığı faal branşlar futbol, voleybol ve güreş) ve İleydağı Spor Kulübü (yaptığı faal branş futbol) mevcut olup, iki kulübümüz ilçemize faaliyetlerde temsil etmektedir.

        Yaz mevsiminde 07-15 yaş arasındaki ki gençlere yaz spor okulları açılmaktadır. Futbol sahasında İlçemiz amatör futbol takımları müsabakalarını yapmaktadır. Okullar arası turnuvalar düzenlenmektedir. Ayrıca halı sahasında randevu almak şartıyla kamu kurum ve kuruluşlar ve gençler futbol oynamaktadır.

Telefon & Faks: (0246) 531 32 90