24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
 
       24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programına; Kaymakamımız Şahin DEMİR, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı.
      İlk olarak saat 09.30’da İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapılarak 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
     Akabinde İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonu'nda hazırlanan programa geçildi.
      Saat 10.00’da başlayan programın ikinci bölümünde; İlk olarak 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
     Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un mesajı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KABASAKAL’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması, günün anlam ve önemine dair okunan şiirler, Öğretmenlik Yemininin yaptırılması, Uluborlu Çakır Hasan Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları Parlayan Yıldızlar Korosu gösterisi ve Ali Orhan Kirişoğlu İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları oratoryo gösterisi ile devam eden program 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.