BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
EBEDİYETE İNTİKALİNİN 80. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLE ANILDI

        Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü nedeniyle İlçemizde tören düzenlendi. 
       Törene; Kaymakamımız Şahin DEMİR, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Şehit Yakınları ve Gazilerimiz, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı.
        İlk tören 09:00’da İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından saatler 09:05’i gösterdiğinde Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
      Akabinde Saat 10:00’da İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonundaki devam eden Anma Programına geçildi.
        Uluborlu Çok Programlı Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu Anma Programında ilk olarak Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
       Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, öğrencilerimizin okumuş oldukları şiirler ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu oratoryo sunumunun ardından günün anlam ve önemine dair İlçemiz okullarında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile Anma Programı sona erdi.