41. GELENEKSEL ULUBORLU KİRAZ FESTİVALİ VE YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ COŞKUYLA KUTLANDI
        
         İlçemizde her yıl coşkuyla kutlanan ve bu yıl 41 incisi gerçekleştirilen “Geleneksel Kiraz Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri” 01-02 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapıldı.
      01 Temmuz 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen Kiraz Festivaline;  İlimiz Valisi Sayın Şehmus GÜNAYDIN, İlimiz Milletvekili Sayın Sait YÜCE, Isparta İl Jandarma Alay Komutanı, İl Kurum Müdürleri, Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, diğer İlçe Belediye Başkanları, Kurum ve Daire Amirleri ile vatandaşlarımız katıldı. 
       16:30'da Demokrasi Şehitleri Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan festival etkinlikleri Festival Alanına geçilmesiyle devam etti.
    Isparta Mehteran-ı Gülistan Konseri, Burdur Teke Dans Halk Oyunları Grubu gösterileri ve protokol konuşmalarının ardından “En İyi Kiraz Yetiştiriciliği” birincilik ödülünün Mustafa Ali KARACALI’ya, ikincilik ödülünün İbrahim Erol ÜNSAL’a, üçüncülük ödülünün Ergün CEYLAN’a ,“Uluborlu ve Kiraz Çiçekleri” konulu fotoğraf yarışmasında birincilik ödülünün Önder ÜNSAL’a, ikincilik ödülünün Tahir AKAY’a ve üçüncülük ödülünün Mustafa DİNÇ'e verilmesi ile festivalin gündüz bölümü sona erdi. 
     Saat 21:00'da devam eden Kiraz Festivalinin gece bölümünde ise Ankaralı Aylin DİNÇER ve Orhan HAKALMAZ sahne alarak konuklara müzik konseri verdi.
     02 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10:30’da başlayan ve yaklaşık 400 pehlivanın güreştiği “Yağlı Pehlivan Güreşleri Yarışlarında” Güreş Ağalığını Selim DEMİRELLİ, Başpehlivanlığı Onur ŞENEL ve ikinciliği Onur BALCI kazandı.