Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü İlçemizde törenlerle kutlandı.
        28 Ekim 2017 Cumartesi günü çelenk sunumu ile başlayan törenlere; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı. 
      İlk olarak Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na Çelenkler sunuldu. Ardından  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Aziz Şehit ve Gazilerimiz için 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 
     29 Ekim 2017 Pazar günü devam eden törenlerde saat 09:30'da Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ Makamında tebrikleri kabul etti.
Havanın yağışlı olması nedeniyle İlçemiz Kapalı Spor Salonunda saat 10:00'da devam eden törenlerde; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ beraberinde Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ ile birlikte  İlçemiz halkının bayramını kutladı.
        Ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Şehit ve Gazilerimiz için 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 
           Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ yaptı.
    İlçemiz öğrencilerinin okudukları şiirler ve sergilemiş oldukları gösterilerin ardından Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü münasebetiyle İlçemiz okullarında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize hediyelerinin verilmesi ve resmigeçit töreni ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri sona erdi.