24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE
COŞKUYLA KUTLANDI
 
         24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programına; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı.
      İlk olarak saat 09:00’da İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapılarak 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
     Akabinde İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonu'na Uluborlu Çok Programlı Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu programa geçildi.
      Saat 09:30’da başlayan programın ikinci bölümünde; İlk olarak 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
     İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa KABASAKAL’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması, İlçemizde görev yapan en genç öğretmenin konuşması, öğrencilerin hazırlamış oldukları “Öğretmenler Günü” skeci, günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, hazırlanan orotoryo gösterisi, Adaylık Eğitimini tamamlayan öğretmenlerimize Öğretmenlik Yemininin yaptırılması ile devam eden program 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.