15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE
MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
 
 

     15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününün Birinci Yıldönümü Etkinlikleri Programı kapsamında; 11 Temmuz 2017 Salı günü saat 11.00’ da İlçemiz Dereköy Köyü’nde bulunan Şehit Astsubay Fuat ÖZDEMİR’in kabri Kurum ve Daire Amirleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Şehidimizin yakınları ile vatandaşlarımız tarafından ziyaret edilerek darbe gecesi girişimine karşı Şehit olan vatandaşlarımız ve tüm Şehitlerimizin ruhlarına İlçemiz Müftüsü Hüseyin KORKMAZ tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu ve dualar edildi. Ardından İlçemiz Musluk Camisi'nde öğle namazına müteakip darbe gecesi girişimine karşı Şehit olan vatandaşlarımız ve tüm Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okundu.
     14 Temmuz Cuma günü, darbe gecesi girişimine karşı Şehit olan vatandaşlarımız ve tüm Şehitlerimiz için Cuma Namazına müteakip Hatm-i Şerifleri Duası okundu.
    14 Temmuz Cuma günü akşamı, Vali Yardımcımız Sayın Ümit Şeref KAYACAN, İlçemiz Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ ve Daire Amirlerinin katılımı ile İlçemizdeki Şehit Yakınları, Gazilerimiz ve Gazi Yakınları onuruna akşam yemeği düzenlendi.
    15 Temmuz Cumartesi günü devam eden etkinlikler Milli Birlik Yürüyüşü ile başladı. İlçemiz Devlet Hastanesi önünden başlayıp Demokrasi Şehitleri Meydanına kadar devam eden yürüyüşe; Vali Yardımcımız Sayın Ümit Şeref KAYACAN, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, Mahalle ve Köy Muhtarları, İlçemizdeki Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Şehit yakınları, Gazilerimiz ve Gazi yakınları ile vatandaşlarımız katıldı.
    Demokrasi Şehitleri Meydanında son bulan yürüyüşün ardından Şehitlerimiz için Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu.
   İlçemiz Müftüsü Hüseyin KORKMAZ tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti, 15 Temmuz Sinevizyon Gösterimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmaları ve vatandaşlarımıza helva ikramı ile devam eden etkinliklerde 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 00:13’de İlçemizdeki tüm Merkez ve Köy camilerinden Sela okundu.