BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLE ANILDI
 
          Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümü nedeniyle İlçemizde tören düzenlendi. 
        Törene; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Şehit Yakınları ve Gazilerimiz, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı.
           İlk tören 09:00’da İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından saatler 09:05’i gösterdiğinde Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
      Akabinde Saat 10:00’da İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonundaki devam eden Anma Programına geçildi.
     Uluborlu Anadolu İmam Hatip Lisesinin hazırlamış olduğu Anma Programına; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Şehit Yakınları ve Gazilerimiz, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı. 
      Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uluborlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Uğur EZİCİ yaptı. 
   Günün anlam ve önemine dair öğrencilerimizin okumuş oldukları şiirler, “Atatürk” konulu sinevizyon gösterimi, öğrencilerimizin sahnelemiş oldukları “Atatürk Sarı Zeybek” adlı oratoryo sunumunun ardından günün anlam ve önemine dair İlçemiz okullarında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile Anma Programı sona erdi.