29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
              Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. Yıldönümü İlçemizde törenlerle kutlandı.
      28 Ekim 2016 Cuma günü başlayan törenlere Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı. İlk olarak Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na Çelenkler sunuldu. Ardından  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Aziz Şehit ve Gazilerimiz için 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 
        29 Ekim 2016 Cumartesi günü devam eden törenlerde saat 09:30'da Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK Makamında tebrikleri kabul etti.
      Saat 10:00'da, Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK beraberinde Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ ile birlikte Demokrasi Şehitleri Meydanında İlçemiz halkının bayramını kutladı.
      Ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Şehit ve Gazilerimiz için 1 dakikalık Saygı Duruşuda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 
         Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK yaptı.
       29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenleri; İlçemiz öğrencilerinin okudukları şiirler, oynadıkları halk oyunları, Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümü münasebetiyle İlçemiz okullarında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize hediyelerinin verilmesi ve resmi geçit töreni ile sona erdi.