24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
 
24 Kasım Öğretmenler Günü; Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkının katılımı ile kutlandı.
        İlk olarak İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapılarak 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
        Akabinde İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonu'na Uluborlu Çok Programlı Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu programa geçildi.
            Program sunucusu Uluborlu Çok Programlı Lisesi Edebiyat Öğretmeni Güler KÜÇÜKEROĞLU tarafından Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ'ın Öğretmenler Günü mesajını okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KABASAKAL günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.
        İlçemizin en genç öğretmeni Neşe ERGAN’ın konuşması, öğrencilerimizin okudukları şiirler, hazırlamış oldukları orotoryo ve “Öğretmene Vefa” adlı kısa film gösterimi ile devam eden programda Adaylık Eğitimini tamamlayan öğretmenlerimize İlçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet DALDAL tarafından Öğretmenlik Yemini yaptırıldı.
        24 Kasım Öğretmenler Günü; günün anlam ve önemine dair düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.