12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE
MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ
 
        12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıldönümü ve İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü münasebetiyle İlçemiz Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesinde program düzenlendi.
        Saat 10:00’da başlayan ve Uluborlu Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa; Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile vatandaşlarımız katıldı.
    İlk olarak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyet intikal etmiş Aziz Türk Büyüklerimiz anısına 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
Sunuculuğunu Uluborlu Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma KARAMAN’ın gerçekleştirdiği programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uluborlu Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmeni Tarkan DALDAL yaptı.
     “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adlı şiiri okuması, Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan sinevizyon gösterimi, “Bayrak” adlı şiirin okunması, türkü dinletisi, öğrencilerimiz tarafından sahnelenen “İstiklal Marşı Oratoryosu”, Ali Orhan Kirişoğlu öğrencilerinin okumuş oldukları “İstiklal Marşı” ile programa devam edildi.
     Program, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıldönümü ve İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü adına düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.