İLÇEMİZDE HIDIRELLEZ COŞKUYLA KUTLANDI
 
Bolluğu ve bereketin sembolü Hıdır (a.s.) ile Hz. İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gün olarak bilinen ve her yıl 6 Mayıs’ta Ülkemizde, tüm Türk ve İslam aleminde coşkuyla kutlanan “Hıdırellez Şenlikleri” İlçemizde de coşkuyla kutlandı.
İlçemizde kutlanan Şenliklere; Sayın Valimiz Şehmus GÜNAYDIN ve eşi hanımefendi, Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, İlimiz Milletvekili T.B.M.M. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ, İlimiz ve İlçemiz Kurum ve Daire Amirleri ile vatandaşlarımız katıldı.
Sayın Valimizin saat 10:00’da Uluborlu Sosyal Tesislerine (Mesirelik Alanı) teşrif etmesiyle başlayan şenlikler konuklara çeşitli ikramların ardından İlçemiz Eski Kasaba Mevkiinde bulunan ve yeniden restore edilen Bahçe Camisinin gezilmesi ile devam etti.
Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde görevli Yrd. Doç Dr. Abdullah BAKIR tarafından misafirlerin tarihi cami hakkında bilgilendirilmelerinin akabinde Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet Hıdırellez Şenlikleri için Alaaddin Camisi önünde kurulan çadırlara doğru yürüyüşe geçti.
Yürüyüş boyunca alanda bulunan tarihi eserler hakkında bilgi alan Sayın Valimiz çadırların bulunduğu alanda vatandaşlarımızla sohbet etti.
Öğle namazına müteakip Hatim ve Yağmur Duasının yapılması ve konuklar ile halkımıza yemek ikram edilmesinin ardından alandan ayrılan Sayın Valimiz, İlçemiz İleydağı Köyü'ndeki kiraz bahçelerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Sayın Valimiz programının sonunda İlçemiz İleydağı Köyü Köy Kahvehanesinde Köyümüz halkı ile sohbet ederek İlçemizden ayrıldı.