23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ 97. YILI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. Yılı İlçemizde coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ, Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile vatandaşlarımız katıldı.
     İlçemiz Ali Orhan Kirişoğlu İlkokulu öğrencileri ve Gül Anaokulu öğrencilerinin Sayın Kaymakamımızı Makamında ziyaretleri ile başlayan törenler 09:00’da İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanında çelenk sunumunu ile devam etti. Ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Aziz Türk Büyüklerimiz anısına 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
      Hava muhalefeti nedeniyle İlçemiz 60. Yıl Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ve saat 10:00’da devam eden törenlerin ikinci bölümünde ilk olarak Sayın Kaymakamımız Cem GÜMRÜKÇÜ beraberinde Belediye Başkanı Mehmet ÜNVERDİ ile birlikte öğrencilerimiz ve halkımızın bayramını kutladı. 
      Ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm Aziz Türk Büyüklerimiz anısına 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 
       Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KABASAKAL yaptı. Öğrencilerimizin 23 Nisan hakkında okumuş oldukları şiirler, sergilemiş oldukları gösteriler ve oynadıkları halk oyunları, öğrencilerimizden oluşan müzik grubunun seslendirdiği şarkılar ve İlçemiz Çakır Hasan Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Mehter Takımının gösterisinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesi ile törenler sona erdi.