BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EBEDİYETE İNTİKALİNİN 78. YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLE ANILDI
 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. Yıldönümü nedeniyle İlçemizde tören düzenlendi. Törene Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK, Belediye Başkan Vekili Haşmet Halil TÜRKMEN, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı.
İlk tören 09:00’da İlçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından saatler 09:05’i gösterdiğinde Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
Akabinde 09:30’da Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonundaki törenlere geçildi.
Uluborlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu programa Kaymakamımız Sayın Adem ÇELİK, Belediye Başkan Vekili Haşmet Halil TÜRKMEN, Kurum ve Daire Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile İlçemiz halkı katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ayşe GÖNÜLSEVEN yaptı.
Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 10 Kasım ile ilgili sunumun izlenmesi, oratoryo gösterisi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Hale ERİŞKİN’in Ulu Önder Atatürk’ün ölümünden sonra onun hakkında söylenmiş olan duygu ve düşünceleri okuması ve öğrencilerin okumuş oldukları şiirlerin ardından İlçemiz okullarında çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile anma programı sona erdi.